Beni Bunlar Korumasın!

|
.
İnsanlığımızı kaybettik, HÜKÜMSÜZDÜR!
-------------------------------------------

Dün 1 Mayıs olaylarına Şişli Etfal Hastanesi'ne atılan biber gazı bombası güne damgasını vurdu. Vali "yanlışlıkla atılmış" dedi. Ama olaya tanık olan Taraf Gazetesi muhabiri Ahmet Şık bu fotoğrafları çekti.
.

.
Şık, haberinde olayı şöyle anlatıyor: "Bizzat olaya tanık olmuş bir gazeteci olarak (...) Şişli Etfal Hastanesi'ne doğru bir grup kaçtı. Polis grubu kovaladı. O sırada atılan gaz bombalarından hastaneye giden yol ve hastanenin kapısı nasibini aldı"
.

.

Hastanenin bahçesine düşen gaz bombasına hem hastalar, hem de doktorlar tepki gösteriyor. Kantinden çıkan biri "Burası hastane ne yapıyorsunuz? Burada hastalar var, çocuklar var?" deyince asıl bomba o zaman patlıyor. Şık'ın da tanıklık ettiği olay şöyle gerçekleşiyor:

.

.

"Bu sırada hemen önümüzdeki polislerden biri okkalı bir küfür savurup yanındaki meslektaşına döndü: 'Ver lan şu bombayı' Hemen yerine geldi istek. El bombası biçiminde gaz bombasını eline alan polis bir anda kantinin içine atarak 'şimdi konuş bakalım' dedikten sonra arkasını dönüp gitti?

.

.

Şık, olayın gerisini şöyle anlatıyor: "Ama en az bizim kadar bombayı atan polisin amiri de şaşırmış olmalı ki, “Oha lan oraya da bomba atılır mı?” diye bağırmaktan kendini alamadı." .

.

Kantinin kapısına düşen ve içerisini bir anda cehenneme çeviren gaz bombasından kaçış yoktu. Kantinden kaçanlar bahçedeki gazdan etkileniyordu. Kadınlar, çocuklar ya da yaşlılar herkes payına düşeni aldı. Tedaviye getirdikleri çocukları gazdan bayılan bir aile ise acil servise gitmeye çalışıyordu koşturarak.

.
(Haberi buradan aldım.)